Психотерапія – детокс для мізків

 Якби ти мав можливсіть подорожувати в часі і міг зараз переміститись на півроку назад, у той день, коли ти вперше увійшов до цього кабінету… Знаючи, що станеться далі протягом цього півріччя, що б ти порадив тому собі, котрий стоїть біля дверей кабінета психолога?

? Як часто, відчуваючи безсилля перед алкогольною проблемою, ви хотіли з кимось порадитись? Є ж люди, які подолали проблему і втратили інтерес до алкоголю. У родині образи і десятки погроз та обіцянок, це дуже втомлює. Ви вже самі сумніваєтесь у правдоподібності причин випивки, наче не одна, а дві людини в одному тілі: один зневажливо махає рукою «Фігня це все…», а другий чітко розуміє, що ні, не фігня. Дружина може піти, дітям приклад подаю, алкоголь грошей коштує, а під час загулів робота сама не робиться і втрачаєш прибуток.

 Я завжди собі говорив, що не можу кинути пити, у мене бізнес і зв’язки в Києві, які я завжди підтримую: з ким повечеряти, кому презентувати хорошу пляшку… Якщо не пити, справи погіршаться. А якщо чесно вам сказати, то сідаєш за стіл, і виявляється, що цей не п’є – тиск, інший теж утримався – молода дружина, хочеться себе у формі тримати. Але коли сам п’єш, то на це не звертаєш уваги. Просто фокус уваги інший. І це ніби для того, щоб протверезіти недостатньо просто детокс пройти, в думках під час психотерапії теж детокс пройшов.

 То що скажеш про подорож у часі?

 Давно пора — ось, що я йому б сказав. Тобто собі. Психотерапія виявилась зовсім не такою, якою я собі її уявляв…

Сер, 13, 2018

0

SHARE THIS