Гіпнотерапія

Один з небагатьох напрямків психотерапії, який має науково доведену ефективність.

– безсоння

– тривожні стани

– панічні атаки

– страх сцени, публічних виступів

– зайва вага, порушення здорового харчування

– тяжкий період розлучення, закінчення стосунків

– паління

– страхи після пережитих стресових подій

– страх уколів, лікарів, стоматолога

– страх літати літаком, сідати за кермо

– фобії

– гострі чи хронічні болі

– знижена самооцінка

– хвилювання у студентів перед іспитами, сесією

– проблем из памяттю

– брак мотивації

– ступор у творчій діяльності

– імпотенція, фригідність

Гіпноз має довгу і багату історію свого становлення як лікувального методу. Це породило достатню кількість міфів.

  • Гіпнотизер може змусити людину робити все що заманеться. – Ні. В стані трансу активність мозку є більшою не зважаючи на те, що об’єкт виглядає сплячим або слабким. Жоден гіпнотерапевт не в стані навіяти людині повестися всупереч її/його морально-етичних норм. Тут спрацьовує плутанина в поняттях «естрадний гіпнотизер» і клінічний гіпнотерапевт.
  • Гіпнотизери мають надзвичайні здібності. – Ні. Гіпнотерапевти мають необхідні знання і вміння. Ми є лише провідниками в стан трансу, допомагаючи зняти психологічні зажими, максимально розслабитися і увійти в стан «внутрішньої гармонії», сконцентруватись на собі, що є природнім для кожної людини.
  • Гіпноз шкідливий для здоров’я. – Ні. Трансовий стан, в якому знаходиться людина під час гіпнозу – корисний для здоров’я.
  • Не всі люди піддаються гіпнозу. – Тут я би хотіла забігти трішки наперед і уточнити: не всі люди піддаються директивним навіюванням, які суперечать їх власним прагненням. І коли такі навіювання не спрацьовують, тоді народжується міф про те що на когось це не діє.
  • Гіпнозу піддаються люди зі слабкою волею. – Навпаки! Якщо розглядати волю людини як здатність ціленаправлено діяти, то це потребує дисципліни і концентрації – стежити за інструкцією терапевта і співпрацювати в цьому процесі. Гіпнотерапевт допомагає увійти в транс, а не створює його.
  • Вас не загіпнотизували якщо ви можете чути що говорить гіпнотерапевт. – Це знову ж таки походить з часів естрадності, коли гіпноз сприймався як щось надзвичайне і існував страх стати безпорадним. Мозок в стані трансу працює активно і здатність чути або навіть бачити (транс з відкрити очима) не впливає на результативність роботи.
  • З гіпнозу можна не вийти. – Тут треба зазначити одну дуже важливу річ. Гіпноз – це в першу чергу самогіпноз. Все, що відбувається в голові  людини в стані трансу  базується виключно на її досвіді. Тому «загнати» її кудись, звідки вона не може вибратись просто не реально.